دانلود کتاب اِما

کتاب اما (Emma)

 

نویسنده: جین آستین

 

مترجم: سالومه مهوشان

 

انتشارات: نشر سمیر

 

فصل ۱

 

اما وودهاوس زیبا، باهوش و ثروتمند، با داشتن خانه ای راحت و موقعیتی خوب و شاد از بهترین نعمات زندگی برخوردار بود. او نزدیک به بیست و یک سال داشت و در تمام مدت زندگیش ناراحتی و آزردگی اندکی را تجربه کرده بود.

 

پدر مهربان و بخشنده او دختر دیگری بزرگتر از اما هم داشت که ازدواج کرده بود و اما، پس از ازدواج خواهرش بانوی خانه ی پدری محسوب می شد. مادر او هنگامی که خیلی کوچک بود دار فانی را وداع گفته بود بطوریکه چیزی از نوازش های مادر را به خاطر نداشت، اما جای مادر او را معلم سرخانه ی بسیار کاردان و مهربانش پر کرده بود.

 

شانزده سالی می شد که خانم تیلور در خانواده وودهاوس پذیرفته شده بود. او بیشتر از یک معلم، دوست خانواده محسوب می شد و عاشق دختران وودهاوس بود او علاقه ی خاصی به اما داشت. بین او و اما صمیمیت زیادی وجود داشت. حتی پیش از اینکه خانم تیلور مدیریت خانه را به دست گیرد خلق و خوی ملایم و آرام او مانع تحمیل هر گونه محدودیتی بر اما می شد. سایه اقتدار و جبر او سال ها پیش از بین رفته بود. و او و اما همچون دو دوست صمیمی در کنار یکدیگر زندگی می کردند و اما آنچه را که او دوست می داشت انجام می داد.

 

بدترین وجه موقعیت اما قدرت بیش از حد، خودسری و دست بالا گرفتن خودش محسوب می شد. یعنی این خطرات رفتار او را تهدید می کرد و این زیان ها ممکن بود وضعیت او را تهدید کند ولی در حال حاضر این خطر غیرقابل درک و نامحسوس بود به گونه ای که در حقیقت نمی شد آنها را خطر واقعی محسوب کرد …

 


 

 دانلود فایل PDF کتاب اما اثر جین آستینمنبع: http://takmb.blogfa.com/